Сокальська ЗШ І-ІІІст. №2Четвер, 09.07.2020, 16:53

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Програма занять для підвищення рівня самооцінки та формування самоповаги підлітків | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 268

Статистика

Програма занять для підвищення рівня самооцінки та формування самоповаги підлітків
автор: психолог І – ої категорії СЗШ І – ІІІ ст. № 2 м. Сокаля Якимюк Н.П.

В С Т У П

Самооцінку визначають як сукупність оцінок себе, своєї діяльності, свого ставлення до інших, вона узагальнює минулий досвід особистості й організовує нову інформацію відносно цього аспекту  "Я”. Являючись складовою ядра особистості, самооцінка є важливим регулятором поведінки людини. Саме від самооцінки залежать її взаємини з оточуючими, її критичність, вимогливість до себе, ставлення до успіхів і невдач. Таким чином, самооцінка впливає на ефективність діяльності людини і, безперечно, на подальший розвиток її особистості. Вона тісно пов’язана з рівнем домагань, тобто мірою складності завдань, які вона поставить перед собою.

Розбіжність між домаганнями і реальними можливостями особливо у підлітковому віці призводить до неправильного оцінювання самого себе, внаслідок чого його поведінка стає неадекватною – підвищується тривожність, можуть траплятися емоційні зриви і т.п.
Оцінювання себе відбувається двома шляхами: через зіставлення рівня власних домагань з об’єктивними результатами своєї діяльності й через порівняння своєї оцінки з оцінками інших людей.

У підлітковому віці самооцінка складається під впливом двох різноспрямованих тенденцій: з одного боку, підліток хоче бути схожим на своїх ровесників, а з іншого – у нього виразно окреслюється прагнення до самовияву, бажання бути індивідуальністю. Це одна з найочевидніших суперечностей підліткового віку.

Самооцінка підлітка характеризується певною нестійкістю: він надто чутливий до оцінки його іншими, може переоцінювати або недооцінювати свої можливості. На самооцінку підлітка значною мірою впливають ті цінності й вимоги, які домінують у колі ровесників. Ця нестійкість зумовлюється недостатньою сформованістю критеріїв, за якими підліток оцінює себе та інших.
Співзвучна із самооцінкою самоповага, яка формується на оцінкових судженнях оточення. Самоповага разом з іншими чинниками формує само- ставлення особистості.

Останні дослідження підлітків 11-15 років показують наявну тенденцію до зниження рівня самооцінки. З огляду на вищезгадане важко переоцінити роль і необхідність корекційної роботи по  формуванню адекватної самооцінки як однієї з можливостей самореалізації кожної особистості.

Запропонована корекційна програма з підвищення рівня самооцінки дозволяє підвести підлітків до розуміння унікальності і особливої цінності кожної людини; формувати адекватну самооцінку та позитивне самоставлення.

Опис системи тренінгових занять.
Запропонований тренінг підвищення самооцінки сприяє встановленню доброзичливих взаємовідносин у колективі через можливість оцінювати учасниками один одного не за якоюсь рисою, а з точки зору неповторності кожної людини через виявлення у неї унікальних (властивих їй у більшій мірі, ніж іншим) рис характеру та інших особливостей.

У програмі використані вправи та ігри, твори художньої літератури, музика, картини. Творчому самовираженню допомагає створення комфортних умов у групі, тренування виразності і відкритості почуттів, тренінг толерантної поведінки.
У процесі розробки занять використані елементи програми "Життя на роздоріжжі”, та "Ділової активності” (загальний ресурс).

Тренінг включає в себе 8 занять по 1,5 години, кожне 1 раз в тиждень.

Структура занять:

  1. Розминка – вступ. Завдання на встановлення позитивного сприятливого мікроклімату.
  2. Теоретичний матеріал викладений за допомогою інтерактивних методів.
  3. Ігри та завдання на розвиток основних параметрів.
  4. Можливе домашнє завдання.
Заключний етап. Підведення підсумків заняття, оцінка загального емоційного етапу групи.
Форма входу

Пошук

Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz